Konkurs Wiedzy o Gminie Władysławów

"Małe ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich, w wielkiej ojczyźnie ludzi. Kto nie broni, nie rozwija tego, co bliskie – trudno uwierzyć, żeby był zdolny do wielkich uczuć w stosunku do tego, co największe w życiu i na świcie."

ks. Janusz Stanisław Pasierb

27 maja od czternastu lat obchodzony jest jako Dzień Samorządu Terytorialnego. To młode polskie święto usadowił Senat Rzeczpospolitej Polskiej, aby upamiętnić pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku.
Nie przypadkowo więc to właśnie na ten dzień zaplanowany został Konkurs Wiedzy o Gminie Władysławów, organizowany przez Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego we Władysławowie, pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy.

Konkurs był adresowany do uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej, i składał się z dwóch części.
Część pierwszą stanowiła praca pisemna – wywiad z przedstawicielem samorządu terytorialnego, część drugą – test wiedzy. Nasze gimnazjum reprezentowała tylko jedna uczennica – Jolanta Jabłońska z klasy IIIb. Dziewczynka wykazała się jednak dużą wiedzą i uzyskała największą liczbę punktów, pokonując swoje rywalki.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.