PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY DO LICHENIA
25 września 2013r.

25 września nasi uczniowie z klasy trzeciej i drugiej pielgrzymowali do Lichenia na doroczne spotkanie młodzieży gimnazjalnej z terenu diecezji włocławskiej.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem ewangelizacyjnym przed dzwonnicą w wykonaniu rapera Bęsiu.
Następnie nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się do licheńskiej bazyliki, aby uczestniczyć w uroczystej mszy świętej, przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, której przewodniczył ordynariusz diecezji włocławskiej, biskup Wiesław Mering.
Kazanie podczas liturgii wygłosił ksiądz Michał Styczyński z Sieradza. Swą homilię do ponad czterech tysięcy młodych ludzi rozpoczął słowami:

„Drodzy gimnazjaliści. Gromadzimy się w tej bazylice, aby modlić się o waszą przyszłość, byście celnie odkrywali Bożą wolę względem was”. Kapłan zachęcał do refleksji nad życiem i do odpowiedzi na pytania: czego Bóg od nas chce, jaka jest nasza droga i jaka jest Jego wola?

Na zakończenie słowo do młodzieży skierował biskup Wiesław Mering. Przywołał on postać kardynała Stefana Wyszyńskiego, który mimo prześladowań, pozostał wierny Bogu i Ojczyźnie. Zachęcał, aby brać z niego przykład. Po mszy świętej na gimnazjalistów czekał ciepły posiłek.