96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Witam wszystkich zgromadzonych na apelu przygotowanym z tej szczególnej okazji jaką jest dzień 11 listopada.
96 lat temu nasz kraj, nasza ojczyzna w tym dniu po wielu latach niewoli rosyjskiej, pruskiej i austryjackiej znów stała się wolnym państwem...

Tymi słowami uczniowie klasy II powitali zgromadzonych uczniów i nauczycieli na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.

Zapraszając jednocześnie do obejrzenia spektaklu pt. „Lekcja historii...”, który przybliżył wszystkim zgromadzonym okoliczności w jakich 96 lat temu w Turku i okolicach nasi przodkowie świętowali odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli.

Na zakończenie Pani dyrektor Agnieszka Nowak odczytała list prezydenta Bronisława Komorowskiego skierowany do uczniów.

Opracowanie: mgr Dominik Rębas