xxx
Światowy Dzień AIDS

Tegoroczne obchody Światowego Dnia AIDS w naszej szkole miały formę projektu. Każda klasa miała do wykonania wyznaczone zadania.

Klasa pierwsza musiała ułożyć zestaw pytań na konkurs wiedzy o HIV i AIDS wraz z poprawnymi odpowiedziami, a następnie w całości wziąć udział w tym konkursie.

Klasa II miała za zadanie przygotować dwie ulotki informacyjne na temat AIDS i HIV oraz czerwone kokardki – symbol solidarności z chorymi, a następnie powielone ulotki i kokardki rozdać uczniom i nauczycielom 1 grudnia – w Światowy Dzień AIDS - podczas przerw.

Klasa trzecia przygotowywała dwa plakaty na temat HIV i AIDS oraz gazetkę na korytarzu szkolnym.

Nad terminowością wykonanych zadań czuwali wychowawcy. Wszystkie klasy wywiązały się z powierzonych zadań w stopniu satysfakcjonującym. Zwycięzcą konkursu została Małgorzata Ćwiek. Miejsce drugie zajęło ex aequo pięcioro uczniów: Karolina Stolarek, Nikola Przybyła, Patrycja Kaszuba, Dominika Moksik i Michał Siepka.

GRATULUJEMY!

Ponadto nasi gimnazjaliści w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS oglądali film edukacyjny „Żyję bez ryzyka – AIDS” na wychowaniu do życiu w rodzinie i rozdawali czerwone kokardki rodzicom przybyłym na wywiadówkę 17 listopada.
Wiktoria Wróbel – uczennica klasy III - wzięła udział w konkursie „Bądź odporny na HIV” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku i zajęła trzecie miejsce.


SERDECZNIE GRATULUJEMY!

GALERIA

Opracowanie: mgr Renata Jaśkiewicz
Kontakt