Kto czyta książki…

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie” – to słowa Umberto Eco, jednego z najwybitniejszych pisarzy naszych czasów, które były hasłem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Z okazji święta biblioteki 23 października w naszej szkole już po raz czwarty zorganizowany został konkurs czytelniczy, tym razem zatytułowany Bohaterowie lektur szkolnych.

Jego zasady były takie same, jak w minionych latach. Uczniowie przebrani za postacie znane z lektur omawianych w szkole podstawowej i gimnazjum, m.in. za Anię z Zielonego Wzgórza, Małego Księcia, Cześnika Raptusiewcza wygłaszali krótkie monologi, pozostali gimnazjaliści mieli za zadanie odgadnąć prezentowaną postać. Na zwycięzcę czekał słodki upominek.

Nasi uczniowie dość dobrze poradzili sobie z zadaniem, choć nie obyło się bez drobnych pomyłek i emocji. Najtrudniejsza do rozpoznania okazała się Świtezianka – bohaterka ballady A. Mickiewicza.

Konkurs czytelniczy sprawia naszym wychowankom wiele radości, toteż oglądają go z dużym zainteresowaniem i chętnie angażują się w jego organizację.