DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Już w miniony wtorek, 10 lutego, w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie organizowane pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu.

W Polsce organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje.

Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są również firmy Microsoft oraz Facebook.

Nasze gimnazjum również zgłosiło inicjatywę związaną z obchodami DBI. W jej ramach uczniowie obejrzeli film:

"Dzień z życia"

połączony z pogadanką na temat "Nadużywanie internetu i jego wpływ na życie codzienne".
Następnie gimnazjaliści rozwiązywali quiz oraz wspólnie wykonali prace artystyczne dotyczące bezpieczeństwa w internecie.

Opracowanie: mgr Gabriela Bartczak, mgr Dominik Rębas