EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września 2014 roku w naszej szkole, po raz pierwszy, odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Mieliśmy przyjemność obejrzeć prezentacje przygotowane przez wszystkie trzy klasy naszego gimnazjum. Klasa I zaprezentowała Szkocję, klasa II – Anglię, a klasa III przygotowała prezentację o Australii. Uroczystość ta odbyła się na zasadzie konkurencji pomiędzy klasami. Uczniowie prezentowali stroje, flagi, częstowali daniami, tańczyli walca, poloneza i rock and roll`a oraz brali udział w konkurencjach dotyczącej wiedzy o krajach europejskich i anglojęzycznych. W jury zasiadła pani Renata Jaśkiewicz – przewodnicząca i pani Agata Gierłowska – członek komisji.

Zostały przyznane nagrody grupowe. I miejsce zajęła klasa III, II miejsce klasa II, a klasa I – III miejsce.

Nagrody indywidualne otrzymały Klaudia Malesza - uszycie szkockiej flagi, Dominika Moksik przygotowanie szkockiego dania oraz Oliwia Walczak i Weronika Matuszak zostały uznane za najlepszych tancerzy.

Celem tej szkolnej uroczystości było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu, zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.

JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ. Starajmy się więc być bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

Opracowanie: mgr Sylwia Darul