xxx
LEKKOATLETYKA

Troje lekkoatletów z powodzeniem reprezentowało nasze gimnazjum w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się w dniu 28.04.2015 na stadionie przy I LO w Turku.

Adam Chrzuszcz i Sebastian Nowak zdobyli pierwsze dwa miejsca w biegu na 300m przez płotki osiągając odpowiednio czas 43,10s oraz 46,67s co pozwoliło na uzyskanie pewnych kwalifikacji na Mistrzostwa Rejonu rozgrywane w Koninie. W konkurencji skoku wzwyż wystartowała uczennica klasy trzeciej Wiktoria Przybyła, która pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 120cm zajęła IV miejsce w mistrzostwach.

Kolejnym etapem zmagań były rozgrywane 21.05.2015 Mistrzostwach Rejonu Konin w Lekkiej Atletyce.
Niestety odniesiona kontuzja wykluczyła aktualnego obrońcę tytułu i zdecydowanego faworyta Adama Chrzuszcza z dalszej rywalizacji, przekreślają szansę na obronę tytułu i awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego.
Kolegę godnie zastąpił aktualny wicemistrz powiatu Sebastian Nowak, który uzyskując na zawodach rejonowych czas 44,16s wywalczył tytuł Mistrza Rejonu Konin w biegu na 300m ppł .

Nastepnie Sebastian reprezentował rejon, powiat i Gimnazjum Społeczne w Wyszynie na:

XVI GIMNAZJADZIE FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

w dniu 29.05.2015 na Stadionie Lekkoatletycznym TS „OLIMPIA”w Poznaniu, gdzie startując wśród najlepszych lekkoatletów w województwie uzyskał rezultat 43,83s, poprawiając jednocześnie rekord życiowy co pozwoliło na zajęcie 5 miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski.