xxx
Premiera

„Opowieści wigilijnej”

14 stycznia teatr szkolny „Agrafka” wystawił swoje pierwsze przedstawienie. Była to historia oparta na opowiadaniu Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.

Spektakl rozpoczął się sceną, w które Scrooge (w jego rolę wcieliła się Katarzyna Walaszczyk) w Wigilię Bożego Narodzenia przepędza ze swojego kantoru siostrzenicę, kolędników, żebraka i mężczyznę zbierającego pieniądze na pomoc ubogim. Gdy zasypia nad papierami znużony pracą, budzi go duch zmarłego wspólnika - Marley (w jego roli Angelika Kotońska). Marley wyjaśnia, iż w zaświatach cierpi straszne męczarnie, ponieważ za życia, podobnie jak Scrooge, był skąpy i nigdy nikomu nie pomógł bezinteresownie. Dodaje, że jeśli Scrooge nie zmieni swojego postępowania, po śmierci będzie cierpieć jeszcze bardziej niż on. Duch zabiera wspólnika w podróż. Pokazuje mu przeszłość i przyszłość. Scrooge zauważa, że jego życie nikogo nie obchodzi, nikt go nie lubi. Postanawia więc stać się dobrym człowiekiem

Na uwagę widzów prócz gry naszych początkujących aktorów, dekoracji i kostiumów, zasługiwała także muzyka. Pomogła stworzyć nastrój niesamowitości i grozy. Premierę spektaklu można uznać za sukces teatru „Agrafka”, choć nie obyło się bez niewielkich potknięć. Wyrozumiała publiczność nagrodziła jednak aktorów gromkimi brawami p> „Opowieść wigilijną” mogli obejrzeć także rodzice naszych uczniów podczas semestralnej wywiadówki.

GALERIA

Opracowanie: mgr Renata Jaśkiewicz
Kontakt