xxx
„Dziady” w wykonaniu teatru szkolnego Agrafka ”

20 listopada nasz szkolny teatr „Agrafka” - działający w ramach innowacji programowo-organizacyjnej „Ze sztuką za pan brat”- zaprezentował spektakl „Dziady”, którego scenariusz powstał na podstawie dramatu Adama Mickiewicza o tym samym tytule. „Dziady” to już trzecia premiera w wykonaniu „Agrafek”.

Reżyserią spektaklu zajęła się opiekunka teatru - Renata Jaśkiewicz, a w rolach głównych wystąpili: Szymon Adamek i Małgorzata Ćwiek jako Józio i Rózia, Wiktoria Golczyńska i Dominika Moksik zagrały Guślarza, Agata Czajkowska wcieliła się w postać ducha złego pana, a Patrycja Zając, Patrycja Kaszuba i Weronika Matuszak w rolę Kruka i Sowy, pasterkę Zosię zagrała Karolina Stolarek.

Akcja dramatu rozgrywa się w cmentarnej kaplicy. Zgromadzona tam ludność przywołuje dusze czyśćcowe błąkające się po ziemi, aby dopomóc im w dostaniu się do nieba. Pojawiające się na obrzędzie dziadów duszki, mary i upiory wygłaszają morały, przestrzegają przed najczęściej popełnianymi grzechami, dają wskazówki, jak żyć, żeby uniknąć potępienia i kary wiecznej.

Na uznanie widzów, oprócz gry naszych młodych aktorów, zasłużyła także samodzielnie wykonana scenografia, a także kostiumy i muzyka. Wszystkie te elementy zbudowały niepowtarzalny nastrój niesamowitości i grozy.

GALERIA

Opracowanie:mgr Renata Jaśkiewicz
Kontakt