xxx
„Balladyna” – niezwykła opowieść o ludzkiej ambicji i nieuchronnym losie

„Balladyn” to jedno z najbardziej oryginalnych arcydzieł polskiej i europejskiej dramaturgii. Słowacki odsłania w nim prawdę o naturze ludzkiej, o fascynacji złem, o mechanizmach i o magii władzy. Ale także i o tym, że istnieje związek pomiędzy ziemskim i metafizycznym porządkiem rzeczy i wyższa sprawiedliwość zawsze okaże się ostateczna i nieuchronna.

Tę niezwykłą opowieść z pogranicza baśni i jawy postanowił przypomnieć teatr szkolny „Agrafka”, który na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego przygotował spektakl teatralny. Jego premiera odbyła się 3 czerwca. Tytułową bohaterkę zagrały dwie uczennice – Agata Czajkowska i Nikola Przybyła, w rolę Aliny wcieliła się Wiktoria Golczyńska, matkę zagrała zaś Dominika Moksik.

W pozostałych rolach wystąpili: Kirkor – Eliasz Szewczyński, Kostryn – Szymon Adamek, Goplana – Małgorzata Ćwiek, Skierka – Patrycja Kaszuba, Chochlik – Lilianna Czerniejewska, pustelnik – Karolina Stolarek, Gralon – Klaudia Malesza, lekarz – Lidia Nowak, posłowie – Adam Sławski i Robert Stolarek. Ważną rolę w przedstawieniu odegrała także muzyka, scenografia i kostiumy, o które zadbano z dużą starannością.

Premierę „Balladyny” można uznać za kolejny sukces naszych młodych aktorów, którzy włożyli wiele serca i zaangażowania, by spektakl dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń.

GALERIA

Opracowanie: mgr Renata Jaśkiewicz
Kontakt