Świętujemy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 23 października już po raz piąty w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy połączony z krótkim przedstawieniem zatytułowany „Ludzie pióra”. W tym roku, jak wskazuje tytuł, pytania konkursowe dotyczyły znanych polskich poetów i poetek. Wybrani uczniowie przebrani za ważne postacie dla literatury polskiej, m.in. za Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Marię Konopnicką czy księdza Jana Twardowskiego recytowali fragmenty utworów. Pozostali uczniowie musieli rozpoznać artystów pojawiających się na scenie.

Zadania konkursowe sprawiły naszym uczniom dość dużo trudności, stąd też nie obyło się bez pomyłek. Jednak przy wsparciu nauczycieli udało się rozpoznać wszystkie zaprezentowane postacie.

Konkurs organizowany z okazji miesiąca bibliotek to nie tylko zabawa, ale także okazja do powtórzenia i utrwalenia wiedzy z języka polskiego, jak również promocja naszej biblioteki szkolnej.