Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

Jest wiele ważnych dat w historii naszego narodu, ale nie ma ważniejszej niż rok 966.

W roku 2016 przypada 1050. rocznica Chrztu Polski. Centralne wydarzenia związane z tym radosnym jubileuszem obchodzone były w kwietniu, ponieważ najprawdopodobniej to właśnie 14 dnia tego miesiąca 966 roku w Wielką Sobotę książę Polan – Mieszko – przyjął chrzest.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody rocznicowe, by uczcić to jakże ważne i radosne dla nas wszystkich wydarzenie. Z tej okazji na korytarzu szkolnym umieszczona została gazetka tematyczna na temat obchodzonego jubileuszu. 25 kwietnia odbył się III Szkolny Konkurs Historyczny poświecony rocznicy Chrztu Polski, a dwa dni później podczas apelu zaprezentowane zostało przedstawienie „Ja ciebie chrzczę”, przygotowane przez uczniów klasy drugiej i trzeciej, będące artystyczną wizją wydarzeń sprzed lat, klasa pierwsza zaprezentowała prezentację multimedialną przygotowaną na lekcjach historii pod opieką pani dyrektor – Agnieszki Nowak.

Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki konkursu historycznego.

Miejsce I zajęła Paulina Janiak, miejsce II – Agata Czajkowska , a miejsce III – Małgorzata Ćwiek.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w obchody jubileuszu Chrztu Polski. Organizacją obchodów zajął się zespół humanistyczny.

Na zakończenie warto zacytować słowa arcybiskupa Stanisława Gądeckiego:

„Gdyby nie było chrztu, nie byłoby Polski”.