„Cicho wszędzie, głucho wszędzie…”

28 października nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć „Dziady” część II i III wystawione w Konińskim Domu Kultury przez krakowski teatr „Bohema” w reżyserii Jacka Grondowy. I choć tematyka poruszana w dramacie Mickiewicza jest trudna dla nastoletniej młodzieży, to i tak obejrzany spektakl pozostanie na długo w pamięci gimnazjalistów, ponieważ był on jedną z nielicznych okazji obejrzenia na żywo sztuki teatralnej w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Przedstawienie to umożliwiło również naszym uczniom obcowanie z kulturą wysoką, co jest niezwykle cennym doznaniem estetycznym.

Teatr „Bohema” powstał 5 lat temu z inicjatywy Katarzyny Lach, zainspirowanej przez najważniejszą osobę w jej życiu - mamę Elżbietę. Zespół składa się nie tylko z młodych, utalentowanych absolwentów szkół aktorskich, ale również z aktorów z wieloletnim doświadczeniem na deskach scen teatralnych oraz operetkowych.