xxx
Warsztaty rzeźbiarskie

11 stycznia w naszej szkole odbyły się trzecie warsztaty artystyczne w ramach innowacji „Ze sztuką za pan brat”. Tym razem zajęcia poświęcone były rzeźbie, a poprowadził je artysta rzeźbiarz mieszkający w gminie Kazimierz Biskupi – pan Mariusz Markiewicz.

Mariusz Markiewicz debiutował w 2005 roku wystawą w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim. W 2006 roku otrzymał Nagrodę Specjalną w Przeglądzie „Tradycje Wsi Polskiej”. W jego twórczości – wykonywanej przede wszystkim z drewna lipowego – dominują motywy religijne, tematy związane z pracą na wsi i postacie fantazyjne.

Poniedziałkowe warsztaty nie tylko umożliwiły naszym uczniom zapoznanie się z twórczością naszego gościa, ale dały także możliwość zgłębienia tajników warsztatu rzeźbiarskiego, poprzez współtworzenie płaskorzeźb, które specjalnie dla naszej szkoły wykonał artysta, a także poprzez samodzielne wykonanie drewnianych bocianów.

Warsztaty podobały się wszystkim, zwłaszcza chłopcom, ponieważ rzeźba w drewnie wymaga nie tylko artystycznej wrażliwości, ale dużej siły i zręczności.

GALERIA

Opracowanie:mgr Renata Jaśkiewicz
Kontakt