Książka to dopiero początek…

„Książka to dopiero początek…” – tak brzmiało hasło tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, święta obchodzonego w corocznie październiku, ustanowionego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, organizację zajmującą się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W naszej szkole z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs czytelniczy połączony z krótkim przedstawieniem, zatytułowany „Bohaterowie naszych lektur”. Uczniowie przebrani za bohaterów książkowych recytowali krótkie monologi, pozostali gimnazjaliści musieli odgadnąć prezentującą się postać. Na uczniów, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi, czekał słodki upominek.

Konkurs odbywał się w radosnej i przyjaznej atmosferze, a nasi gimnazjaliści bez większych problemów odgadli wszystkie zaprezentowane postacie.

Opracowanie: Renata Jaśkiewicz