Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

Święty Mikołaj znany również jako Mikołaj z Bari, to święty katolicki i prawosławny, który żył na przełomie III i IV wieku i był biskupem Miry w Licji (dziś Turcja). Wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. W średniowiecznej Europie zachodniej uważano go za patrona dzieci.

Mikołajki to tradycyjna, polska nazwa zwyczaju obdarowywania się prezentami w dniu wspomnienia świętego Mikołaja, czyli 6 grudnia.

O tzw. mikołajkach nie zapomnieli także uczniowie naszego gimnazjum. 6 grudnia przyszli do szkoły w mikołajowych czapkach i wymienili się prezentami, a na korytarzu ubrana została choinka. Nauczyciele również przyłączyli się do wspólnego świętowania i w tym dniu zrezygnowali z pytania i niezapowiedzianych kartkówek

Opracowanie: Renata Jaśkiewicz