SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI
KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

9 listopada 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości księdza Jana Twardowskiego. W konkursie wzięło udział dziesięć uczennic z klas I – III Gimnazjum Społecznego w Wyszynie. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Głównym celem konkursu było podtrzymanie pamięci o zmarłym, który w sposób prosty, a zarazem oryginalny, z poczuciem humoru pisał o sprawach bardzo ważnych, istotnych i niejednokrotnie trudnych w życiu każdego człowieka. Twórczość Twardowskiego pomaga odnaleźć właściwy kierunek życia, drogę, jaką należy iść.

Jury w składzie:

• przewodnicząca - pani Izabela Rychter, Dyrektor Biblioteki Publicznej we Władysławowie,

• członek komisji – pani Małgorzata Malesza, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie,

• członek komisji – pani Renata Jaśkiewicz – nauczyciel języka polskiego

wyłoniło następujących zwycięzców:

Natalia Wróbel – uczennica klasy I

Agata Czajkowska – uczennica klasy III

Dominika Moksik - uczennica klasy III

Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
Podziękowania za solidną pracę otrzymało również jury.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie:Sylwia Darul