Ślubowanie pierwszoklasistów

21 października to szczególny dzień dla naszych pierwszoklasistów, bowiem w tym dniu odbyło się ślubowanie.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się prezentacją tegorocznych uczniów klasy pierwszej, którzy nauczycielom, rodzicom, starszym koleżankom i kolegom oraz zaproszonym gościom „wyjawili” swoje marzenia, pasje i plany na przyszłość. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie przyrzekali między innymi, że będą w sposób poważny i uczciwy wypełniać obowiązki, uczciwą nauką i pracą służyć prawdzie, sprawiedliwości i pokojowi, z szacunkiem i kulturą zwracać się do nauczycieli, pracowników obsługi szkoły oraz do koleżanek i kolegów, strzec wielkiego wspólnego dziedzictwa – Polski.

Po ślubowaniu i pasowaniu na ucznia Gimnazjum Społecznego w Wyszynie przez panią dyrektor, pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną inspirowaną słowami św. Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” oraz słowami wiersza Douglasa Mallocha „Bądź najlepszym, czym potrafisz być”.

Po ślubowaniu przyszedł czas na poczęstunek i dyskotekę.
W tym roku w poczet uczniów klasy pierwszej naszego gimnazjum zostało przyjętych 22 nowych gimnazjalistów.

Opracowanie: Renata Jaśkiewicz