„Zemsta” w Konińskim Domu Kultury

8 marca nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl „Zemsta” wystawiony w Konińskim Domu Kultury przez teatr „Bohema” z Krakowa w reżyserii Katarzyny Lach. „Zemsta” hrabiego Aleksandra Fredry to nie tylko mistrzowska komedia bawiąca kolejne pokolenia galerią barwnych postaci szlacheckiego zaścianka i komicznymi tekstami, ale też najbardziej rozpoznawalny, nieprzemijający model wojny polsko-polskiej, model sąsiedzkiej waśni i ślepego zacietrzewienia.

Wizyta w Konińskim Domu Kultury na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów, ponieważ była ona jedną z nielicznych okazji obejrzenia na żywo sztuki teatralnej w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Przedstawienie to umożliwiło również naszym uczniom obcowanie z kulturą wysoką, co jest niezwykle cennym doznaniem estetycznym.

Teatr „Bohema” powstał 6 lat temu z inicjatywy Katarzyny Lach, zainspirowanej przez najważniejszą osobę w jej życiu - mamę Elżbietę. Zespół składa się nie tylko z młodych, utalentowanych absolwentów szkół aktorskich, ale również z aktorów z wieloletnim doświadczeniem na deskach scen teatralnych oraz operetkowych

Opracowanie:Renata Jaśkiewicz