xxx
DBI

DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W ramach obchodów DBI w Naszym gimnazjum przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne we wszystkich klasach w oparciu o materiały udostępnione przez organizatorów akcji, a także przygotowane przez wychowawców i nauczycieli.

Na lekcjach informatyki gimnazjaliści zapoznali się filmem "NA ZAWSZE" opisujący perypetie młodych ludzi przez pryzmat ich interakcji w sieci oraz prowadzono zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z komputera, telefonu poruszanie się po Internecie.

GALERIA

Opracowanie: Dominik Rębas
Kontakt