Książka nas łączy

„Książka nas łączy” to hasło tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego od 1999 roku w październiku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Obchody święta bibliotek w naszej szkole miały w tym roku formę projektu realizowanego przez uczniów klasy drugiej. Gimnazjaliści samodzielnie podzielili się zadaniami, które wykonali pod opieką bibliotekarki.

Z okazji święta bibliotek szkolnych uczniowie przygotowali plakaty, gazetkę i ulotkę promującą czytelnictwo i bibliotekę szkolną. Odwiedzili też okoliczne przedszkole, aby przeczytać maluchom „Alicję w Krainie Czarów” . Wybrane książki czytane były także na godzinach wychowawczych przez chętne uczennice.

Punktem kulminacyjnym obchodów był jednak quiz czytelniczy i konkurs na przebranie za postać literacką. W konkursie nagrodzone zostały cztery osoby: Szymon Waloszek przebrany za Juranda ze Spychowa, Natalia Smolińska czyli Ania z Zielonego Wzgórza oraz Wiktoria Matuszak (Kopciuszek) i Weronika Sikorska (Świtezianka).

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę

Opracowanie: Renata Jaśkiewicz