Noc Betlejemska

Tradycyjnie w przeddzień Bożego Narodzenia w podniosłej i uroczystej atmosferze społeczność Gimnazjum Społecznego W Wyszynie oraz Szkoły Podstawowej w Wyszynie spotkała się na wspólnej dla obu szkół uroczystości. Ten wyjątkowy dzień uświetniło przedstawienie bożonarodzeniowe „Betlejemska noc” w wykonaniu uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.

Montaż słowno-muzyczny nawiązujący do tradycji Świąt Bożego Narodzenia składał się z wierszy, kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście oraz rodzice. Na zakończenie wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, a Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

„Przy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;

Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiędzie.

Sercem go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota —