Światowy Dzień Rzucania Palenia

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia.
W dniu tym zachęcamy wszystkich palaczy do rzucenia nałogu. Problem palenia papierosów jest wciąż aktualny, a następstwa zdrowotne zarówno aktywnego jak i biernego palenia są bardzo poważne. Jedynym rozwiązaniem na zdrowie jest rzucenie palenia i unikanie dymu papierosowego.

Szkolny Dzień Rzucania Palenia w naszej szkole odbył się 17 listopada. Uczniowie z okazji tego dnia przygotowali plakaty konkursowe zachęcające do rzucenia palenia oraz uświadamiające szkodliwość tytoniu dla zdrowia. Ponad to klasa II i III wzięły udział w apelu, podczas którego w formie prezentacji i quizu poznali ciekawe fakty na temat palenia, oglądali film antynikotynowy i odpowiadali na pytania. Podczas tego występu wręczono również dyplomy i nagrody za trzy pierwsze miejsca w konkursie plastycznym na plakat. Zdobyły je: 1. Wiktoria Matuszak (kl. II) 2. Lilianna Czerniejewska (kl. III) 3. Laura Szmagaj (kl. III). W tym dniu na szkolnym korytarzu dostępne były również ulotki edukacyjne oraz gazetka tematyczna, a uczniowie i kadra pedagogiczna solidaryzowali się z ŚDRzP poprzez noszenie antynikotynowych znaczków.

Opracowanie: Tomasz Dominiak