MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Październik 2012

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, które działa od 1971 roku. Celem zainicjowanej akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

"Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości"

Także i w tym roku nasza biblioteka szkolna przeprowadziła wiele cennych inicjatyw mających na celu rozpropagowanie wśród naszych uczniów czytelnictwa. Został zorganizowany konkurs plastyczny, w którym uczniowie gimnazjum zinterpretowali tegoroczne hasło. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali upominku.

31 października 2012 roku odbył się uroczysty apel, na którym podsumowane zostały obchody Święta bibliotek szkolnych. Akademia przygotowana przez p. Renatę Jaśkiewicz, szkolną bibliotekarkę, miała bardzo atrakcyjną formę. Na scenie pojawiali się przepięknie ucharakteryzowani uczniowie, którzy wcielili się w postaci znanych pisarzy i poetów, recytujący najbardziej znane fragmenty twórczości poetyckiej.

Zabawa była wyśmienita. W zawodach konkursowych uczestniczyli gimnazjaliści, którym, w najtrudniejszych pytaniach, z pomocą przychodzili nauczyciele. Zwycięscy otrzymali słodki upominek. Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w roku szkolnym 2012/2013 podsumowany został słowami Papieża – Polaka:

"Biblioteka jest instytucją, która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zmysł twórczy..." Jan Paweł II