PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
25 marca 2013r.

Choć astronomiczna wiosna zawitała w tym roku do Polski już 20 marca, a kalendarzowa dzień później to siarczyste mrozy i zawieje śnieżne nie chciały nas opuścić. Zima trzymała się mocno! Dlatego na przekór panującym na dworze warunkom pogodowym w naszym gimnazjum w piątek 22 marca 2013 roku obchodziliśmy Dzień Wiosny. Pragnęłyśmy zaczarować aurę i zaprosić do nas dobrą pogodę i słońce.

W tym roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Lillą Darul przygotował ciekawy harmonogram uroczystości. Już po trzeciej godzinie lekcyjnej nasz Dzień Wiosny rozpoczęliśmy prezentacją prozdrowotną na temat zdrowego żywienia i odpowiednio zbilansowanej diety z realizowanego w szkole programu „ Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. Prelekcja prowadzona była przez liderki naszego gimnazjum uczennice klasy IIa Sylwię Kubsik i Martynę Światowską.

Po prezentacji przenieśliśmy się do klas, gdzie w konkursowej atmosferze zajęliśmy się przygotowaniem zdrowych posiłków. Nasze kulinarne umiejętności zostały ocenione przez komisję konkursową, która przyznała punkty dla sałatki wiosennej przygotowanej przez uczennice klasy IIa.

Kolejnym punktem naszego wiosennego święta były przeprowadzone przez p. Dominika Rębasa konkurencje sportowe. Wybrani reprezentanci klas rywalizowali między sobą, walcząc o zwycięstwo i nietypową nagrodę, którą okazał się dzień bez pytania i kartkówek. Odbyły się między innymi biegi z piłeczką na łyżce, skoki w workach, golenie balonu na czas czy slalom z balonem w parach. Z dużym zaangażowaniem włączyliśmy się do układania wiosennej poezji, malowania bukietu kwiatów z zawiązanymi oczami czy też klasowych rozgrywek w piłkę ręczną. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, podziwiając, nie tylko sportowe, sprawność i umiejętności naszych kolegów i koleżanek.

Dodatkową atrakcją okazał się wiosenny pokaz mody. Uczestniczyli w nim chętni uczniowie, którzy przygotowali atrakcyjne wiosenne stroje. Szczególnie widowiskowe były występy chłopców, którzy do łez rozbawili zgromadzoną na sali gimnastycznej publiczność. W wyniku narady komisji konkursowej punkty za tę konkurencję powędrowały do klasy I za strój Wiktorii Przybyła.

Podsumowaniem dnia było ogłoszenie zwycięzców przeprowadzonych konkurencji. Pierwsze miejsce egzekwio zdobyli uczniowie klasy III i klasy I, którzy wywalczyli dla siebie dzień bez kartkówek i pytania.