PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY DO LICHENIA
25 września 2012r.

Uczniowie Gimnazjum Społecznego w Wyszynie uczestniczyli 25 września 2012 roku w dorocznym zjeździe młodzieży z diecezji włocławskiej, która przybyła do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej z prośbą o łaski przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania.

Uroczystości religijne poprzedzone zostały hiphopowym koncertem zespołu Full Power Spirit z Siedlec.
Po koncercie gimnazjaliści wzięli udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, która była centralnym punktem pielgrzymki. W homilii ks. Marcin Topolski nawiązując do odczytanej Ewangelii starał się sie przedstawić Boga, jako tego, który kocha każdego człowieka. Przekonywał, ze Bóg nie jest surowy i okrutny, ale to kochający swoje dzieci miłosierny ojciec. W trakcie Mszy św. został odczytany akt zawierzenia młodzieży z diecezji włocławskiej Matce Bożej Licheńskiej.

Na zakończenie naszego pobytu zostaliśmy ugoszczeni przez opiekunów licheńskiego sanktuarium, Księży Marianów ciepłym posiłkiem.