ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
    Uczniowie klasy II słowami poetów i pisarzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny z tamtych czasów, tragedię rozbiorów,klęskę kolejnych powstań. I wojnę światową i wreszcie szczęśliwy dzień odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.
    Zebrani na korytarzu uczniowie i pracownicy szkoły usłyszeć mogli także najpiękniejsze polskie piosenki potriotyczne.
    Akademię przygotowała p. A. Kwiatkowska, pomagała jej p. A. Mielcarcka.
    Nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum włączyli się również w gminne obchody Święta Niepodległości, które miały miejsce 11 listopada we Władysławowie. Złożyli oni kwiaty pod pomnikiem upomiętniającym poległych i pomordowanych w czsie II wojny światowej.