PIELGRZYMKA DO LICHENIA

30 września w licheńskim sanktuarium miało miejsce diecezjalne spotkanie młodzieży gimnazjalnej. Z naszej szkoły w tym dniu do Lichenia pielgrzymowało 50 uczniów z klas II, III a i III b.
      Spotkanie rozpoczęło się o 10.00, koncertem poświęconym Janowi Pawłowi II, przygotowanym przez artystów Miejskiego Domu Kultury, na placu przed dzwonnicą.
      Punktem centralnym pielgrzymki, była południowa msza św., odprawiona przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, w bazylice mniejszej, której przewodniczył ordynariusz diecezji włocławskiej - biskup Wiesław Mering. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Nowicki diecezjalny duszpasterz młodzieży. Pielgrzymkę zorganizował duszpasterz młodzieży w diecezji włocławskiej - ks. Dariusz Fabisiak.
      Nasi gimnazjaliści bardzo chętnie wzięli udział w licheńskim spotkaniu, ponieważ daje ono nie tylko możliwość zapoznania się z młodymi ludźmi z innych szkół, ale także jest dla wielu okazk\ją do modlitwy w intencji swojej i swoich bliskich; o zdrowie, pomyślne zdanie egzaminów gimnazjalnych i dobre wyniki w nauce.

Madzia325