W dniu 24 września 2008 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia poświęcona II wojnie światowej.
Uczniowie z obu klas trzecich na tle jarzębiny i brzóz,w blasku świec,przypomnieli najważniejsze wydarzenia z lat 1939-45;agresję Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę, oraz tragiczne i okrutne dni okupacji. Tego dnia zgromadzeni na korytarzu nauczyciele i uczniowie mogli usłyszeć najpiękniejsze wiersze o wojnie, utwory m.in. A. Słonimskiego,T. Różewicza.K.K. Baczyńskiego i W. Broniewskiego, a także piosenki o wojnie.   Cała uroczystość przebiegała w niezwykle poważnej i podniosłej atmosferze.Na twarzach oglądających akademię uczniów i nauczycieli widać było skupienie,przejęcie, a czasem i wzruszenie. Serdecznie dziękujemy artystom i opiekunowi za chwilę "powrotu do przeszłośći"

Madzia325:)