ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Dnia 28 października 2008 roku w Gimnazjum Społecznym w Wyszynie odbyło się uroczyste ślubowanie gimnazjalistów. W ślubowaniu klasy I uczestniczyło 28 uczniów.
      Wśród zaproszonych gości byli obecni: ks. Kanonik Mieczysław Piotrowski – proboszcz parafii Wyszyna, Dyrektor GZOEAO we Władysławowie pani Elżbieta Bryl, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynie pani Joanna Sosińska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Wyszynie pani Ewa Moksik, członek zarządu Stowarzyszenia pani Brigida Staszak, radny pan Piotr Pokojski, zaproszeni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły i Uczniowie.
      Ślubowanie rozpoczęto częścią oficjalną, w której dyrektor Barbara Jesiołowska przywitała przybyłych gości i uczniów klas pierwszych.
      W wygłoszonym przemówieniu zwróciła uwagę na wartość i sens nauki. Następnie głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dawid Ścibiorski, który złożył uczniowskie życzenia młodszym koleżankom i kolegom. Po wprowadzeniu pocztu flagowego wszyscy uczniowie przystąpili kolejno do ślubowania. Gimnazjaliści w obecności wszystkich zgromadzonych ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę, szanować język ojczysty i swoją nauką chlubnie wypełniać obowiązki ucznia. Po ceremonii ślubowania uczniowie otrzymali legitymacje i pamiątkowe dyplomy.       Ksiądz proboszcz Mieczysław Piotrowski odmówił krótką modlitwę i pobłogosławił wszystkich zebranych, poświęcił przybory szkolne i życzył uczniom powodzenia. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I została zaczerpnięta z dramatów Adama Mickiewicza i Williama Szekspira. Scenariusz opracowała i uroczystość przygotowała wychowawczyni pani Agnieszka Nowak z pomocą pani Anny Mielcarskiej i pana Szymona Jesiołowskiego.
        Do grona uczniów Gimnazjum Społecznego w Wyszynie zostali przyjęci: Adamek Monika, Bąkowska Dominika, Błaszczyk Katarzyna, Frątczak Marzena, Janeczek Jolanta, Janeczek Józef, Kacprzak Dominik, Marciniak Paulina, Maślińska Patrycja, Matuszak Rafał, Miazio Beata, Miazio Paula, Nowak Krzysztof, Przybyła Joanna, Pyra Anita, Roś Szymon, Rybicki Sebastian, Staszak Paula, Stolarek Adrian, Szewczyk Przemysław, Ślusarek Daniel, Światowski Mateusz, Walaszczyk Ewelina, Witaszewska Monika, Włodarczyk Michał, Wróbel Mateusz, Zając Andrzej, Zaroda Mateusz. Wychowawcą klasy jest pani Agnieszka Nowak.

Madzia325