SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 20 września w naszym gimnazjum odbyła się akcja "Sprzątanie Świata"
       0 godz. 9.15 zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Barbara Jesiołowska wygłosiła krótkie przemówienie, a następnie rozpoczął się uroczysty apel zatytułowany "Posprzątajmy polskie lasy " przygotowany przez p. Jolantę Prusinowską. Uczniowie szkoły podstawowej, którym towarzyszyła uczennica kl   I  gimnazjum - Paula Staszak, zaprezentowali przepiękną pantonimę "Los Ziemi w naszych rękach". Muzyką, tańcem i gestem opowiedzieli  historię Ziemi, przestrzegli przed grożącymi jej niebezpieczeństwami, wskazali jak możemy uratować Ziemię przed zagładą.
     Po przedstawieniu, wraz z nauczycielami udaliśmy się na sprzątanie przydrożnych rowów i okolicznych zagajników, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.
     Gdy wróciliśmy do szkoły czekało już na nas kino objazdowe .Uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli film dla młodzieży"Most do Terabithii" . Była to opowieść o dorastaniu, przyjaźni i marzeniach.
     O godz 13.30 wraz z wychowawcami udaliśmy się na boisko, by przy ognisku piec kiełbaski. Po ognisku rozeszliśmy się do domu.
     Mimo dość zimnej i wietrznej pogody jaka nam towarzyszyła, humory wszystkim dopisały i nasi uczniowie miło będą wspominać ten dzień.

Madzia325